Gripivaktsiinide kaitsev efekt on küsitav

Kolm sõltumatud hinnangud: Gripi vaktsiinid ei tööta

[Palun andestage mu väliseestasle keele eest – vadake “Mu keel”]

1. Dr. Anthony Morris, juhtiv viiruste ekspert ja endine vaktsiinide osakonna direktor USA toidu ja arstirohu ametis (FDA)

“Pole olemas tõendeid mis kinnitavad et senini arendatud gripi vaktsiinidel on ennetav või leevendav mõju gripi puhul.”
Nende vaktsiinide tootjad teavad et need on väärtusetu, aga jätkvad siiski nende müüki.”

Dr Morris tegi uuringu seagrippi vaktssini kohta 1976-dal aastatal mis näitas, et vaktsiini efekt oli nõrk ja on seotud kardetavate kõrvalmõjudega. Siis kui tema avalikult hoiatas vaktsineeerimise eest, vallandati teda ja põletati ära kõik tema uurimusdokumendid. Käivitati, pealtvaatamata tema hoiatuse, USA esimest massilist vaktsineerimise kamapaaniat. Seda peatati juba peale 10 nädalat tõsiste komplikatsioonide tõttu, kaasarvatud raske nervihaiguse “Guillain-Barré” sündroomi (ka rootsis on hiljuti üks inimene põdenud sellese seoses vaktsineerimisega). Vaadake “Dr Anthony Morris“.

2. USA Tervisehoiuministeeriumi uurimine gripivaktsiinide kohta 2005, milles naad uurisid vaktsiinide tulemused 30 gripi hooajade jooksul eriti ohutute seas:

“Mitte ühes vanusegrupis üle 65 aa. leidsime seost suurema vaktsineerimiskatte ja vähema suremuse vahel.”

“Uurimised mis on leidnud et vaktsineerimisel on mõju, on olulisel määral ülehindanud vaktsineerimise kasu”

Allikas: Simonsen L, Reichert TA, Viboud C, et al. Arch Intern Med 2005;165(3):265-272, online kokkuvõtte.

3. Dr Thomas Jefferson vaktsiini uurimise osakonna juht mainekas erapooltu asustuses “Cochrane Collaborations”. Tema tegi ulatusliku analüüsi kõikide gripi vaktsiinide uuringut kohta. Tema järeldus inaktiveeritud (“tapetud viirustega”) vaktsiinide kohta (muud vaktsiine enam ei kasutada kuna elavad vaktsiinid võivad muuta aggressivseks):

“..inaktiveeritud vaktsiinide efekt on väike või pole olemas.”

Allikas: British Medical Journal 2006;333:912-915

Jefferson leidis isegi et mõned uuringud vanusegruppide, nii nimetatud kohortide kohta olid ilmselt võltsitud.  Sellistes uuringutes registreeriti suremuse terves vanusegrupis ühes terves osariigis. Jefferson kirjutas järgmist kohordiuuringute kohta mis teatasid 50-90 prosendilist suremuse vähenemist peale vaktsineerimist:

“Selleks et üks vaktsiin saaks vähendada suremuse kohordis 50% kuni 90% nagu on teatatud üksikutes uuringutes, peab vaktsiin mitte ainult takistama kõik surmad grippis, vaid ka kõik surmad langemisõnnestuste, liiklusõnnestuste, tulekahjute, südamehaiguste ja ajurabanduste tõttu. Se pole vaktsiin, see on miraakel.”

Järeldus

Paistab olla olemas tõsised põhjused panda grippivaktsiinide väärtuse küsimuse alla.

Advertisements

2 kommentaari

  1. Mida arvate muudest vaktsineerimistest. Meil on kolm last ja kaks esimest said kõiksugu vaktsiine, mida väikelastele tehakse ja kuidagi tundus, et pärast seda olid päevi närvilised, rääkimata sellest, et ükski neist ei ole korralikult magama hakanud enne 2 eluaastat. Hiljuti lugesin vaktsineerimise vastaste lehelt erinevat statsistikat, mis ütles, et paljudel juhtudel on vaktsiinidest pigem kahju kui kasu. Mida arvate laste vaktsineerimisest lastehalvatuse, tuberkuloosi, hepatiidi jne vastu? Suur tänu!

    • Tõendid mitmete vaktsineermiste kohta on hämmastavalt puudulik. Kuna olen saandu farmakoloogia uurija väljaõppet olen olnud võimeline neid hinnata ja olen ise saanud üllatatud. Mõned paistavae isegi olla kahjulikud. Loodan saada aega arutada sedan asja hiljem. Arstina ma ei tohi anda otseseid soovitusi nende kohta ilma et võin kaotada oma litsentsi, aga saan esitada uuiringute tulemusi

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: